Кількість
|
Вартість
|
||
|
Конструкція кабелю
Кабель АВВГ - це алюмінієвий кабель, кожна жила якого ізольована ПВХ пластиком (жила кругла або секторної форми). Провід має оболонку з полівінілхлоридного пластикату, літера "Г" - "голий" говорить про те, що кабель не має захисного покриву або броні.
Кількість жил даний кабель може мати від 1 до 5, а розмір їх перетину може варіюватися від 2,5 до 1000мм2
Кабель вважається гнучким (1 або 2 клас гнучкості згідно ДСТУ EN 60228). При його прокладанні на підйомах, спусках і поворотах потрібно дотримуватися допустимих можливостей його вигинів. Мінімально допустимий радіус вигину при монтажі одножильного кабелю 10 діаметрів цього кабелю і 7,5 діаметрів при прокладці многожильного кабелю. Якщо дотримуватися всіх правил монтажу, то термін служби кабелю АВВГ триватиме до 30років.
Кабель відмінно підходить для передачі і розподілу електроенергії напругою 660В і 1000В в стаціонарних установках. Запропонований виробниками температурний режим дозволяє експлуатацію кабелю при температурі від -50 ° С до + 50 ° С. Незважаючи на те, що в екстреній ситуації жила може витримати нагрівання до + 80 ° С, допустимий нагрів жили не повинен перевищувати + 70 ° С. Монтувати кабель, за запропонованими характеристиками виробників, можна при температурі від -15 ° С до + 50 ° С. Якщо доведеться монтувати кабель при температурі, нижче, ніж від -15 ° С, то необхідно раніше його розігріти.
Способи монтажу
Кабель АВВГ монтують відкритим і прихованим способами.
Відкритий спосіб прокладки
До відкритого способу відноситься прокладка кабелю по поверхнях приміщень. При прокладанні потрібно враховувати вимоги пожежної безпеки, а також необхідно дотримуватись вимог до захисту від механічних пошкоджень. При відкритому способі прокладки допускається монтаж в коробах, лотках, а також в кабельних каналах. В даному випадку потрібно враховувати навколишнє середовище, в якому буде перебувати кабель. Так само, як варіант відкритого способу прокладки допускається повітряний монтаж, тобто від будівлі до будівлі. При цьому використовуються відповідні за своїми характеристиками троса, які повинні витримати вагу, розтягнення і провис кабелю.
Прихований спосіб прокладки
Прихований спосіб прокладки є найбезпечнішим. При цьому кабель укладається в канали, порожнечі і штроби в стінах з негорючих матеріалів і не потребує додаткового захисту. У разі прокладання в стінах, що підтримують горіння, потрібен додатковий захисний шар у вигляді азбестових або металевих труб.
Прокладка кабелю в землі, як варіант монтажу, не підходить для прокладки АВВГ. Даний кабель не має захист від механічного впливу на оболонку кабелю. При експлуатації це призведе до псування і виходу з ладу кабелю АВВГ. Тому прокладка в землю допустиме лише в спеціальних трубах або каналах.
Запропонований кабель АВВГ Ви можете придбати в інтернет-магазині «ЕМІР ЕЛЕКТРО», як і багато інших кабелів і не тільки.